Kaan Ayhan: 6-1’lik maçın rövanşı oldu!

EURO 2024 Son 16 Turu’nda A Milli Futbol Takımı, Avusturya karşısında sahadan 2-1 galip ayrıldı. Milli futbolcu Kaan Ayhan, çeyrek finale yükseldiğimiz maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Kaan Ayhan, “Biraz zor oldu ama beklediğimiz bir sonuç oldu. İsterdik ki maçı daha rahat geçirelim ama Avusturya turnuvanın zorlu bir rakibiydi” diye konuştu.

Mutlu olduklarını vurgulayan Kaan Ayhan, “Çeyrek finale çıktığımız için mutluyuz. Utanacak bir şey yok. Futbolcu olarak en iyi performansımızı vermek için sahaya çıkıyoruz. Bu oyunun üzerine koymamız gerekiyor. En zor rakibe karşı hak ederek kazandık” dedi.

Mert Günok ve Merih Demiral’ın performansına parantez açan Kaan Ayhan, “Mert Günok’un kurtarışı gerçekten inanılmazdı. Merih Demiral de bugün hak ettiği bir maç çıkardı” ifadelerini kullandı.

Kaan Ayhan son olarak şu sözleri dile getirdi:

“Oyuncu profili olarak orta sahada daha iyiyim. Bence özgüvenimizde yükselme oldu. Tüm sevgiye rağmen ülke olarak futbolda baskılı bir toplumuz. Kendimize bazen gereksiz baskı yapıyoruz. Grubu geçerek o baskıyı biraz atmıştık. Avusturya’nın favori görülmesi bizi biraz daha rahatlattı. 6-1’lik maçın da rövanşı oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir