Honor’un yeni tableti devrim yaratacak

HONOR Device Co., Ltd.’nin CEO’su Zhao Ming, yakında çıkacak olan Honor MagicPad’in, şirketin yakında piyasaya süreceği Honor Magic V3 ile aynı yapay zeka destekli odaklanma teknolojisine sahip olacağını duyurdu. Bu yeni tablet, geçen yıl Temmuz ayında piyasaya sürülen üst düzey Honor MagicPad 13’ün halefi olarak geliyor.

Yeni Honor MagicPad’in, göz sağlığı için geliştirilen 4320Hz yüksek frekanslı PWM karartma desteğine de sahip olması bekleniyor. 4320Hz yüksek frekanslı PWM, ilk olarak Honor Magic 6 serisinde sunulmuştu. IEEE Std1789-2015 uluslararası standardına göre, ekran titreşiminin PWM frekansı 3125Hz’i aştığında neredeyse göz güvenli hale geliyor. Bu nedenle, Honor Magic 6 ve yakında çıkacak olan üst düzey MagicPad, göz sağlığı açısından güvenli kabul edilebilir.

Göz yorgunluğunu azaltmak için geliştirilen yapay zeka destekli odaklanma teknolojisi, ekranı odaklanmamış bir lens gibi göstererek kullanıcının göz sağlığını korumaya yardımcı olmayı hedefliyor. Ayrıca, bu teknoloji ve 4320Hz yüksek frekanslı PWM karartma kombinasyonu, şirketin göz sağlığına verdiği önemi gözler önüne seriyor.

Honor’un, bu yapay zeka destekli odaklanma teknolojisi için patent başvurusunda bulunduğu belirtiliyor. Bu teknoloji, kullanıcının görme rahatlığını artırmayı amaçlıyor. Ayrıca, yeni MagicPad’in geliştirilmiş DC karartma özelliği sayesinde düşük parlaklık seviyelerinde renk doğruluğu ve göz koruması sunması bekleniyor.

Yeni Honor MagicPad’in, Honor Magic V3 ile birlikte Temmuz ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Magic V3, geçen yıl Temmuz ayında piyasaya sürülen 9.9 mm kalınlığındaki Honor Magic V2′den daha ince olacak şekilde tasarlanıyor.

Geçen yıl piyasaya sürülen MagicPad 13’ten beklentileri belirlemek adına, bu cihazın 13 inç IMAX Enhanced TFT LCD ekrana, 1840 x 2880 piksel çözünürlüğe (yaklaşık 263 ppi yoğunluk) sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ekran HDR10 desteği sunuyor ve 700 nit’e kadar parlaklık sağlayabiliyor. 660g / 673g ağırlığındaki cihaz, Snapdragon 888 5G işlemcisi ve 10,050 mAh bataryası ile güçlendirilmişti.

Yakında çıkacak olan Honor MagicPad, göz sağlığına odaklanan özellikleri ve gelişmiş ekran teknolojisi ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bu yenilikçi teknolojiler, göz yorgunluğunu azaltmayı ve daha rahat bir kullanıcı deneyimi sağlamayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir