Antalyaspor, Kenan Piric ile sözleşme imzaladı!

Alex de Souza yönetimindeki Antalyaspor, kaleci pozisyonuna takviyede bulundu. Kırmızı-beyazlılar, Bosna Hersekli file bekçisi Kenan Piric’i kadrosuna kattı.

Kenan Piric ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. Tecrübeli eldiven için Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde imza töreni düzenlendi.

Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Kıvanç Ballı, “Yönetimimiz, Helton Leite’nin ayrılışının ardından Bosna Hersek milli takım kalecisi Kenan Pirić ile temasa geçti ve kısa sürede iki taraf da el sıkıştı. Kenan, geçen sezon başarılı bir performans ortaya koyarak ülkesinin son milli takım kadrosunda da yer aldı, hatta son olarak İtalya ile oynadıkları hazırlık maçında kaleyi korudu. Antalyaspor olarak uzun yıllardır kadromuzda olan kaleciler hep performanslarını yükseltmişler ve başarılı olmuşlardır. Umarım Kenan Pirić de aynı çizgide devam edecek” diye konuştu.

Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Okan Mehmet Bora ise, “Antalya’nın cazibesi, Antalyaspor’un hedefleri olan bir kulüp olması, Alex de Souza ile yarattığımız yeni sinerji ile bizi tercih etti. Bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum, Kenan Pirić’in doğum tarihi 7 Temmuz. Yani 07.07 Dünya Antalyasporlular Günü olarak kabul ettiğimiz bu günde doğmuş olmak da bizim için hoş bir tesadüf oldu. Camiamız için özel bir günde doğmuş olan yeni kalecimize yürekten başarılar diliyorum” dedi.

İmza töreninde konuşan Kenan Piric, “Şehir hakkındaki ilk izlenimlerim harika. Geldiğim andan itibaren yönetimin, teknik ekibin ve kulüp çalışanlarının sıcak karşılaması nedeniyle teşekkür ederim. Olmak istediğim yerdeyim. Doğum tarihimin de Antalyaspor için özel anlamı olan bir gün olması beni ayrıca mutlu etti. Takım arkadaşlarım ile birlikte Antalyaspor’un hedeflerine ulaşması için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir